Švédská kapela MAJESTICA oznamuje vydání nového, vánočního alba!V roce 2019 vydali švédští power metaloví hrdinové MAJESTICA své debutové album „Above The Sky“, které se v metalové komunitě setkalo s obrovským úspěchem. Nyní, v roce 2020, jsou zpět nejen s novým albem, ale rovnou se speciálním zážitkem pro své fanoušky: vánočním hudebním power metalovým albem s názvem „A Christmas Carol“. Je to čistý, symfonický power metal v duchu MAJESTICA, spolu s prvky, inspirovanými přáteli a osobnostmi, jako jsou TWILIGHT FORCE, RHAPSODY, ALAN SILVESTRI, DANNY ELFMAN nebo JOHN WILLIAMS. Předobjednávky alba začnou 23. října spolu s vydáním prvního singlu.
To, co dělá toto z tohoto vánočního alba jedinečné není jen zahrnutí spousty známých vánočních písní, ale také to, že tématem je známý příběh Ebenezera Scrooge z románu Charlese Dickense „A Christmas Carol“. Díky mnoha různým hlasům pro mnoho postav v příběhu a vhodné hudbě lidé uslyší nejen nově napsané power metalové album, ale také power metalový muzikál, který vám nadělí jedinečný vánoční pocit.


Tommy Johansson říká: „Můj hloupý sen se konečně splnil. Po mnoho let jsem chtěl vydat vánoční album, protože atmosféra kolem Vánoc je vždy tak klidná a hudba s jasným vánočním tématem je vždy krásná a velmi dobře napsaná. Důvod, proč jsme se rozhodli vytvořit hudební album s příběhem Ebenezera Scroogea, je velmi jednoduchý. Je to prostě skvělý příběh, který se má vyprávět kolem Vánoc, a funguje tak dobře jako muzikál. A pomocí různých zpěváků jsme to uskutečnili a s výsledkem jsme velmi spokojeni.“
K jejich hudebnímu směru dodává: „Lidé mohou opět očekávat skutečný power metal, ale tentokrát je to o něco více symfonické a epické ve srovnání s naším předchozím albem „Above The Sky“. Pokud jde o symfonické party, posunuli jsme to o kousek dále a zahrnuli jsme mnohem více orchestrálních nástrojů, včetně trubek, zvonů, zvonkohry a rolniček na saních, abychom skutečně dosáhli vánočního zvuku.“


Vokály jsou opět v duchu Michael Kiske, Tobias Sammet a Sebastian Bach, ale tentokrát společně s hostujícími zpěváky z kapel jako VEONITY, HOT BEEF INJECTION a všemi členy MAJESTICA, kteří zde zpívají. Obal alba vytvořila undergroundová umělkyně Madeleine Anderssonová. Už dříve vytvářela fan art pro TWILIGHT FORCE a její styl malby je prostě perfektní pro to, co kapela pro tento projekt potřebovala. Tommy dodává: „Chtěli jsme mít malovaný obal, který by skutečně dokázal zachytit ten temný a chladný pocit, o kterém na albu zpíváme. Madeleine už nějakou dobu znám a viděl jsem, co dokáže, takže když jsem se jí zeptal, byla hned pro. Jsme ohromeni, a hlavně velmi spokojeni s tím, co pro toto album vytvořila.“


Na předchozím albu „Above The Sky“ mohou lidé slyšet legendárního bubeníka Uli Kusche (ex-HELLOWEEN, ex-GAMMA RAY, Ex-MASTERPLAN). Na tomto albu má MAJESTICA skvělého bubeníka Joela Kollberga (VEONITY), který nejenže hraje na bicí, jako by se pro to narodil, ale také miluje power metal a přesně ví, co je potřeba. "Všichni jsme velmi spokojení s Joelem jako bubeníkem, a to nejen za to, jak hraje a jak rychle se naučil všechny předchozí písně spolu s novým materiálem, ale také proto, že je to skvělý chlap a my ho prostě milujeme. Je to skvělý bubeník, skvělý zpěvák a skvělý přítel.“ uzavírá Tommy.


Hudbu napsali, nahráli i zprodukovali si sami kluci z kapely MAJESTICA v Nygårdu v Ekshäradu, v létě roku 2020. Mix a mastering tohoto alba si vzal do svých rukou Jonas Kjellgren (SCAR SYMMETRY, RAUBTIER) v Black Lounge Studios.


Kapelu MAJESTICA si poslechneme naživo na METALFESTU v PLZNI, amfiteátru Lochotín 3. – 6. 6. 2021! Buďte tam!


Festivalové vstupenky můžete objednávat na těchto stránkách a v sítích Ticketportal, Ticketmaster, Ticketstream, Plzeňská Vstupenka, Metaltix a Festicket!