Maďarská folk-metalová kapela DALRIADA vydala nový song a video! Naživo zahrají......na podzim v PRAZE a na METALFESTU 2021 v PLZNI!

Maďarská folk-metalová specialitka DALRIADA vydává novou píseň z jejich nového alba „Őszelő“, které by mělo být vydáno letos na podzim. „Ezer Csillag“ (anglicky: A Thousand Stars) je jedinečná balada s originální kompozicí a velmi autentickým zvukem tradiční maďarské lidové hudby, představující dlouholetého spolupracovníka skupiny, Fajkusze Banda, na housle, violu a kontrabas.  Poselství písně a načasování vydání připomínají sté výročí Trianonské smlouvy, která oddělila od Maďarska 67% jeho území.
András Ficzek (vokály, kytary) o nové písni říká: „Je to velmi zvláštní hudební kus z nového alba, o který bychom se s vámi nyní chtěli podělit. „Ezer csillag“, je píseň napsaná k 100. výročí Trianonské smlouvy. Sama píseň to všechno říká namísto nás. Poslechněte si ji s láskou, s jakou byla vytvořena. V tyto dny, před 100 lety, bylo Maďarsko na závěr první světové války nuceno podepsat Trianonskou smlouvu, která – uvádím jen pár skutečností - pro naši zemi znamenala a znamená:
- Maďarsko ztratilo 67% svého území.
- Ztraceno bylo 66% jeho úrodných polí, železničních a silničních sítí.
- 3,3 milionu Maďarů bylo nuceno pokračovat ve svém životě pod cizí autoritou, byli nuceni být v menšinovém postavení. Neměli prostředky k vyjádření své vůle ani referendum ani nic jiného.
- V nově vytvořených územích nemají miliony Maďarů územní ani kulturní autonomii a jejich práva na používání rodného jazyka byla v minulosti mnohokrát potlačena.“
Dodává András.


DALRIADA je bezesporu nejoblíbenější folk-metalovou kapelou v Maďarsku. Během 15 let vydali 10 unikátních alb s čistým mužským i ženským vokálem a samozřejmě příležitostnými chrčením. V průběhu let si získali velkou popularitu. Nahráli např. píseň se zpěvákem Korpiklaani Jonnem Järvelä, a účastnili se největších evropských metalových festivalů vč. Masters of Rock ve Vizovicích! Minulý rok se mimo jiné, vydali na turné do Evropy s metalovou kapelou z Faerských ostrovů TÝR, se kterou si to hodlají zopakovat i letos v září, kdy se k nim ještě připojí ARKONA z Ruska.


V rámci turné „Heathen Heroes Europe Tour 2020“ se kapely DALRIADA a dalších kapel - TÝR, ARKONA a VARANG NORD dočkáme i u nás, v PRAZE, MeetFactory, a to již 16. 9. 2020!
Mimo to je DALRIADA potvrzenou kapelou přesunutého 11. ročníku plzeňského METALFESTU, který se uskuteční v novém termínu – 3. – 6. 6. 2021 v krásném amfiteátru Lochotín!


Vstupenky na obě akce najdete na těchto stránkách a v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketstream a Ticketmaster!

Nový song a video kapely DALRIADA „Ezer csillag“ tady: