METALFEST 2023 doplňuje do seznamu potvrzených kapel trojici zástupců domácí...rock-metalové scény!

METALFEST OPEN AIR 2023 – 2. – 4. 6. 2023, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ


Mezinárodní metalový festival METALFEST OPEN AIR v PLZNI, který již tradičně otevírá na začátku června letní festivalovou sezónu, zařazuje do svého programu vždy také vybrané zástupce domácí hudební scény. Na letošním, 12. ročníku festivalu se můžete těšit na tuto trojici známých českých kapel.


FORREST JUMP - za více než dvacet let na scéně si Forrest Jump vybudovali pověst nespoutané koncertní kapely, která se nebojí experimentovat se zvukem i výrazem. Na aktuálním albu „Vrtochy“, které vychází na jaře 2023, kapela spolupracuje s Honzou Toužimským (Arakain) nebo Martinem Kapkem (Traktor) a právě toto album bude tvořit páteř jejich koncertního setu na METALFESTU. Dle svých slov pánové přivezou do Plzně výběr toho nejlepšího z dvacetileté historie a slibují, že na sobě nenechají jedinou nit suchou.


SEBASTIEN – mají za sebou nespočet koncertů u nás i v zahraničí (Wacken Open Air), zajímavé spolupráce (Roland Grapow, Jacob Hansen, Tony Martin, Fabio Lione, Zak Stevens, Amanda Somerville, Ailyn Giménez, Doogie White…), 4 alba, z toho to poslední „Intergity“ (2020) bylo poprvé nazpíváno česky. SEBASTIEN se spojili s finalistkou České Miss 2014, Veronikou Kašákovou, podporující děti z dětských domovů a natočili společně videoklip k písni „Nechtěná“. Roku 2021 vznikl také speciální singl „Lví stopou“, stvořený pro dokumentární cyklus ČT SPORT o historii českého fotbalu. Kapela zaštítila pomoc lidem prchajícím před válkou a nahrála dvojjazyčnou akustickou verzi skladby „Nechtěná“ v podobě duetu s Viktorií Surmøvou. Nyní SEBASTIEN dokončují své, v pořadí již páté, studiové album, na kterém opět slibují silné melodie, bohaté aranže a zajímavé hosty a které představí poprvé live právě na METALFESTU!


SOLAR SYSTEM – také tato havířovská heavy-metalová parta dorazí letos na METALFEST se zbrusu novým hudebním materiálem! Po dvou úspěšných albech „Atlantis“ (2015) a „Synchronicita“ (2020) pracují aktuálně na svém třetím heavy-metalovém dítku. Očekávejte další parádní metalovou show s příjemným vokálem sympatického frontmana Oty Gajdoše.


Přijďte podpořit také domácí zástupce! Do amfiteátru Lochotín v PLZNI, 2. – 4. června 2023 na METALFEST OPEN AIR 2023!


Festivalové vstupenky, za skvělou, únorovou cenu, můžete objednávat na těchto stránkách nebo v sítích Ticketportal, Ticketmaster, Ticketstream či Plzeňská vstupenka.