Aktuálně


DOMINUM přinesli na letošní METALFEST do PLZNĚ skvělý metalový hurikán!

Mrkněte na video! Další show pro Česko chystají na letošní ZIMNÍ MASTERS OF ROCK. Buďte tam!

Německá power-metalová zombie parta DOMINUM si na letošním METALFESTU v PLZNI odbyla své premiérové festivalové vystoupení a jejich energická, velmi intenzivní horror show sklidila u vás, fanoušků, obrovské nadšení. Mr. Dead alias Felix Heldt se navíc spolu s FEUERSCHWANZ dělí o zlatou medaili v umění přirozené komunikace s publikem! Byla to jedním slovem senzace a tato zombie jednotka „pokousala“ a nakazila svou chytlavou muzikou celé zástupy fanoušků! Přiznejte se, kdo z vás se přidal do jej...

METALFEST OPEN AIR 2024 je za námi! Letos vám, metalheads, patří poděkování jak hrom!

Hromy, blesky, pravidelné spršky i silnější proudy vody z nebe, chvilky úlevy jen s heavy mraky nad hlavou, jen pár světlých okamžiků se sluncem, ale hlavně METAL! Byl to právě metal, co po celé ty 3 nevlídné dny bouřil v PLZNI jednoznačně nejsilněji a nějaké ty pokusy počasí rozhodit vás, jednoduše úplně zlikvidoval. Vy jste dokázali, že jste metalem fantasticky zocelení a nic vás nezastaví ani neodradí! Jste hrdinové, přátelé!  Za všechny účinkující kapely, které si to hlavně díky vám letos parádně užily a za celý pořadatelský tým Pragokoncertu vám moc děkujeme!

Příští rok...

Vraťte se na METALFEST 2024 prostřednictvím reportáže na CNN Prima News!

Součástí sobotního CNN Prima News byla odvysílána i super reportáž z letošního 13. ročníku plzeňského METALFESTU. Hned první den festivalu, v pátek zde totiž vystoupila slavná americká ikona FIVE FINGER DEATH PUNCH, která svou barvitou megashow show rozsekala všechny přítomné. Letošní METALFEST byla třemi slovy „super dobrodružná jízda“ v rytmu metalu, a všichni si z něj odnesli spoustu nezapomenutelných okamžiků.

Zavzpomínejte na METALFEST vydařenou reportáží Tomáše Krause

Grandiózní tečku letošního METALFESTU obstaraly kapely FEUERSCHWANZ

... a DIMMU BORGIR! Posíláme fotky!

13. ročník plzeňského METALFESTU je za námi. Byl neobyčejně pestrý, a to i co se barev v publiku týče, výrobci pláštěnek asi černou moc v oblibě nemají. Prožili jsme společně tři neobyčejné dny a noci a opět pocítili, jak dokáže muzika a speciálně metal spojovat a těšit. Doufáme, že jste načerpali tolik energie, aby vám vydržela minimálně do půlky července, kdy podáváme další, tentokrát 4denní metalovou kúru ve VIZOVICÍCH, na jubilejním 20. ročníku MASTERS OF ROCK.

Potěšte oko velmi zdařilými fotkami ze včerejšího finále METALFESTU. F...

METALFEST 2024 je minulostí! Mrkněte se na druhý dnešní fotoreport a dobře se vyspěte!

A je to…hotovo, dobojováno, dohráno, doskákáno a dokonáno jest. Letošní 13. ročník METALFESTU byl senzačně nevšední, mnohdy i náročný, ale přesto, myslíme si, vydařený. Posíláme teď pár obrázků z VISIONS OF ATLANTIS a ORDEN OGAN.

Fotoreport z posledních dvou koncertů letošního METALFESTU, famózních FEUERSCHWANZ a velkolepý závěr temných DIMMU BORGIR zveřejníme v průběhu zítřka. Těšte se, máme unikátní záběry.

...

METALFEST OPEN AIR 2024 míří pomalu ke svému finále. Tady jsou první fotky

...z dnešního, třetího dne.

Třetí, závěrečný den METALFESTU 2024, se nese ve znamení aprílového počasí. Už se sem konečně prodralo i slunce, které pak zase vytlačil déšť, a dokonce se stavily i nějaké blesky a hromy, ale metal, metal tady vládne stále. Svou energií nabíjí a posiluje všechny návštěvníky a úspěšně odsouvá rozmary počasí na druhou, nevýznamnou kolej. Zasloužili se o to kapely IRON WILL, DARK SKY, ILLUMISHADE i fantastičtí DOMINUM. Mrkněte na fotky a užijte si závěr toho letošního, 13. ročníku festivalu na max.

...

Třetí den festivalu METALFEST OPEN AIR otvíráme foto vzpomínkou na včerejší noc

...s TARJOU a MARKEM!

S nadějnými vyhlídkami na lepší počasí dnes startujeme třetí, poslední den 13. ročníku festivalu METALFEST OPEN AIR 2024. Včerejší večer patřil skvostnému metalovému zážitku, kdy se po letech, na jednom pódiu objevila TARJA spolu s MARKEM HIETALOU. Po sérii triumfálních vystoupení v Jižní Americe, toto dynamické metalové duo včera večer ovládlo i celý Lochotínský amfiteátr v PLZNI. Jejich show byla fascinujícím důkazem sily přátelství a jejich uměleckého souznění a zanechala snad ve všech přítomných příjemný pocit nostalgie i naděje do budoucnosti. TARJA je v osl...

Druhý den METALFESTU je ve finále! Máme pro vás další fotoreport!

A zase, síla a moc metalu se opět ukázala! I ty mraky už se asi unavily a déšť slábne…a vy? Jeli jste dál a užívali si METALFEST naplno. V areálu bylo veselo a vládla zde výborná nálada, díky metalheads. Jak si to užívaly kapely BROTHERS OF METAL, AVATARIUM, SEPTICFLESH a SONATA ARCTICA uvidíte z fotek, které vám teď posíláme.

Dnešní festivalový den zkončil za zvuků mistrovských hlasů TARJI TURUNEN a MARKO HIETALY a jejich jedinečného hudebního spojení, které přináší radost, a i trochu příjemné nostalgie.

Dobrou noc a zítra se těšíme opět na značkách!

...

METALFEST 2024 - den druhý v obrazech. Počasí navzdory, jedeme dál!

2. den mezinárodního metalového festivalu METALFEST OPEN AIR v PLZNI jede dál, přesto, že počasí zrovna nepřeje a od samého rána nás nebe sprchuje větším, či menším množstvím vody. Program na pódium však jede přesně podle „jízdního řádu“. Posíláme první dnešní fotoreport kapel MELODIUS DEITE, CRIMSON VEIL, IRON ALLIES a BLOODRED HOURGLASS. Všechny kapely podávají maximální výkony a neváhají se vydat ani blíže k vám, fanouškům, i za cenu slušného promoknutí.

Metalheads, jste skvělí! Dokážete se výborně bavit, počasí nepočasí! To je metal, metal forever!

...

FIVE FINGER DEATH PUNCH včera v noci málem zbourali plzeňský Lochotín! Máme fotky!

Začal druhý den 13. ročníku metalového festivalu METALFEST OPEN AIR a my vám pro hezčí den posíláme malou vzpomínku na včerejší masakr finále prvního festivalového dne – FIVE FINGER DEATH PUNCH. Ti včera v noci předvedli naprosto fantastickou show, plnou slavných hitů, barev, laserů a svoji aktivní komunikací s publikem nakonec rozezpívali, rozeskákali a rozdováděli celý „amfík“. Byl to perfektní závěr prvního festivalového dne. Mrkněte na fotky. Doufáme, že jste na dnešek nabrali nové síly. Je tady druhý den METALFESTU, jedeme dál.

Užívejte, přátelé.

...

METALFEST 2024 duní PLZNÍ! Máme pro vás druhý fotoreport.

První den 13. ročníku metalového festivalu METALFEST OPEN AIR je ve finále. Mohutné zvukové vlny jdoucí z Lochotínského amfiteátru a maximální úsilí a nasazení všech účinkujících dokonce na čas zastavilo déšť. Máme pro vás fotky naprosto vynikajících ICE NINE KILLS, kteří si svou poctivou show získali srdce snad všech přítomných a miláčků festivalového publika, Švýcarů ELUVEITIE, kteří dnes na pódiu nechali vyloženě celou svou duši a v publiku nesmazatelnou stopu obdivu a uznání. Mrkněte na fotky a užijte si poslední show dnešního prvního festivalového dne, ikonického headlinera, kapelu FIV...

METALFEST 2024 je tady! Posíláme vám fotografie z příprav festivalového areálu!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31. 5. – 2. 6. 2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ

Festivalový areál letošního METALFESTU v PLZNI a jeho okolí už se od víkendu pilně chystá. Stavby pódia, stánků, stanů, páskovacích kontejnerů, pokladny, to vše už je od včerejška pro vás nachystáno! Dnes doladíme pár detailů a ve 12 hodin otevíráme kempy a parkoviště! Posíláme pár fotek ze včerejších příprav, mrkněte.Přejeme vám šťastnou cestu do PLZNĚ. Výhled počasí není úplně festivalově ideální, a tak si pro jistotu přibalte i pláštěnky a gumáky…my se na vás už moc těšíme a věříme, že si to společně u...

Důležité informace! Uzavíráme parkoviště a veřejné tábořiště na Jíkalce

Dnes v noci by se mohla vylít řeka, která by mohla tyto louky zaplavit!

Vzhledem k předpovědi deštivého počasí na dnešní noc a sobotu, jsme se rozhodli uzavřít veřejné tábořiště a parkování na loukách na Jíkalce, které se vinou kolem řeky. 

Pořadatelská služba od téhle chvíle již další auta a stany zde pouštět nebude a všechny auta a stany, které zde stojí od včerejšího dne budeme přeposílat na jiné plochy. 

Stany budeme přesouvat do Lochotínského parku u amfiteátru. Autům doporučujeme přejet na parkovišti Globusu Plzeň (parkování zdarma), nebo je zaparkovat do p...

APRIL ART ruší z důvodu nemoci své vystoupení.

Program letošního Metalfestu odstartuje extravagantní elektro metalová kapela ALIA TEMPORA 

Metaloví fanoušci, bohužel přinášíme nepříjemnou zprávu. Kvůli nemoci, musela kapela April Art zrušit své vystoupení. 

Vyjádření kapely: „Zítra bohužel musíme zrušit naši show na Metalfestu. Zpěvačka Lisa nemůže z důvodu nemoci zpívat a rušíme vystoupení na celý víkend. Lisa se omlouvá všem svým fanouškům a vzkazuje že ji to moc mrzí.“

Podařilo se nám však zajistit skvělou náhradu. Na jejich místo nastoupí energetická kapela ALIA TEMPORA, jejíž tváří, srdcem i duší je mlad...

METALFEST 2024 odstartoval! Přinášíme první festivalový fotoreport.

A je to tu! 13. ročník mezinárodního metalového festivalu METALFEST OPEN AIR v PLZNI otevřel své brány a lochotínský amfiteátr se opět oděl do černé. Letos však navíc i s příměsí pestrobarevných pláštěnek. Už včera se omluvila kapela APRIL ART, která měla celý letošní program odstartovat, a tak se tohoto čestného úkolu skvěle ujala svěží rocková banda ALIA TEMPORA. Svou příjemně melodickou show mají úspěšně za sebou také SERENITY, veselý norský pinky folk-metal TROLLFEST i mistři rockeři BLACK SONIC PEARLS se svým super hostem Toddem Kernsem, baskytaristou Slashe. Posíláme vám první fotky.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ pro návštěvníky METALFESTU,...

...kteří se chystají parkovat na parkovišti na Jíkalce!

Vzhledem k předpovědi počasí na další dny, kdy má být deštivo, máme pro návštěvníky, kteří plánovali parkovat na Jíkalce doporučení, aby tak nečinili, neboť může být problém s výjezdem z luk.

Navrhujeme vám řešení, kdy vás přesměrujeme do Autocampu Ostende, u rybníku Bolevák v Plzni (www.bolevak.eu).  Zde by k takové podmáčenosti luk nemělo dojít. Lze zde parkovat na zpevněné ploše i stanovat. Kapacita je zde ještě volná. Zároveň tady fanoušci najdou veškerý servis jako toalety, sprchy a občerstvení. Z Autocampu Ostend...

METALFEST 2024 podporují NFCtron společně s Mastercard!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31. 5. – 2. 6. 2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ

Také letošní METALFEST, který v plzeňském amfiteátru Lochotín startuje už zítra, ve 12:30, podporuje NFCtron ve spolupráci s Mastercard. Společně představují projekt, který si klade za cíl podpořit v průběhu letošní sezóny jednorázové akce a festivaly. Do festivalového trhu se rozhodli rozdělit 12 000 000 Kč a my jsme rádi, že mezi festivaly, které finanční podporu obdrží je i náš METALFEST.

Díky této finanční podpoře vám neustále vylepšujeme festivalové prostředí, lepší zvukové a světelné vybavení

METALFEST OPEN AIR 2024 startuje už pozítří! Přijďte.

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31.5. – 2. 6. 2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇJe to tady! 13. ročník mezinárodního metalového festivalu METALFERST OPEN AIR vypukne už pozítří, v pátek 31.května ve 12:30! Festivalová brána se pro všechny fanoušky otevře v 11:30! Do PLZNĚ však klidně dorazte už zítra! Festivalové kempy, parkoviště i páskovací kontejnery, pokladnu nebo nabíjecí stanici na čipy, otvíráme zítra už ve 12:00! Od 15 hodin se pro vás otevřou už i nějaké občerstvovací stánky a můžete začít nasávat festivalovou atmosféru a připravovat se na ten fantastický 3denní metalový marathón!

Letošní METALFEST má pro vás speciální dárek od POWERWOLF! Limitované EP 1589

...vydané speciálně pro fanoušky METALFESTU! CD obdrží zdarma každý z návštěvníků v páskovacích kontejnerech!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31. 5. – 2. 6. 2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ

Už zítra přivítáme mnohé z vás v PLZNI, na 13. ročníku METALFESTU. Ve 12:00 se otevřou kempy, parkoviště, páskovací kontejnery, pokladna nebo stanoviště pro nabíjení čipů. Letos pro vás, návštěvníky METALFESTU, máme k festivalovému pásku super dárek!

POWERWOLF vám posílají svoji ochutnávku z připravované nové desky, EP „1598“, vydané speciálně pro vás, fanoušky jejich oblíbenéh...

METALFEST 2024 startuje už pozítří! Občerstvovací stánky na louce

... před festivalovým areálem pro vás otevírají už zítra!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31. 5. – 2. 6. 2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ

13. ročník plzeňského METALFESTU odstartuje už pozítří, v pátek 31. května ve 12:30! První návštěvníky festivalu však očekáváme už v průběhu zítřka, kdy se otevírají kempy, tábořiště, parkoviště, páskovací kontejnery, dobíjecí stanice kreditů na čipy NFCtron i pokladna. Všichni fanoušci si tak budou moci už zítra od 12:00 bez spěchu a stresu postavit své stany, zaparkovat auta, dojít si pro svůj festivalový náramek a nabít si čip kreditem be...

Rockeři BLACK SONIC PEARLS si na plzeňský METALFEST přivezou super speciálního hosta!

Svoji videopozvánku vám posílá Todd "Dammit" Kerns z kapely slavného SLASHe!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31.5. – 2.6.2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ

Moderní alternativní hard-rocková kapela BLACK SONIC PEARLS přiváží na letošní METALFEST nejen svoji letošní novinku, debutovou desku "Sonixomnia", ale speciálně pro METALFEST s sebou do PLZNĚ přivezou také super speciálního hosta! Kanadského rockera Todda "Dammit" Kernse, současného baskytaristu a doprovodného zpěváka slavného kytarového mága SLASHe a jeho kapely. (Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators).

Piráti z VISIONS OF ATLANTIS posílají nové video! Live už tuto neděli na METALFESTU!

V září pak ve ZLÍNĚ a v PRAZE!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31.5. – 2. 6. 2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ

VISIONS OF ATLANTIS, Illumishade, Seraina Telli21. 9. 2024 – ZLÍN, Masters of Rock Café22.9.2024 – PRAHA, MeetFactoryVISIONS OF ATLANTIS vydali „Monsters“, druhý singl z jejich připravovaného studiového alba s názvem „Pirates II – Armada“, jehož vydání je naplánováno na 5. července 2024. Nový nástupce jejich prvotřídního předchozího vydání, „Pirates“ (2022), je nastaven hodně vysoko a posouvá vše, čeho bylo doposud dosaženo, na novou...

Další ukázka z nabídky festivalového shopu na letošním METALFESTU v PLZNI!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31.5. – 2. 6. 2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ

Letošní, 13. ročník plzeňského METALFESTU je tady! Už pozítří, ve čtvrtek 30.5. se začne metalový svět dívat směrem k PLZNI! Otevřou se kempy a parkoviště, otevřou se páskovací kontejnery, pokladna, nabíjení čipů, první stánky s občerstvením a začnou přijíždět první metaloví fanoušci!

Festivalový obchůdek se pro vás otevře v pátek 31.5. v 11:30! Najdete ho snadno. Stejně jako každý rok bude umístěn vedle kavárny před vstupem do festivalového areálu. Už teď víte, že si máte nabít své čipy dostatečnými...

METALFEST je tady! Přečtěte si informace o parkování a stanování!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31.5 – 2. 6. 2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇUž se nám to blíží! METALFEST OPEN AIR 2024 startuje už tento pátek 31.5. a první fanoušci se začnou do PLZNĚ sjíždět už v průběhu čtvrtka! Prosíme, abyste si prostudovali všechny možnosti parkování a stanování.Placené kempy, modrý, zelený i červený, v blízkosti festivalového areálu jsou již beznadějně VYPRODANÉ! Tyto kempy jsou oplocené, hlídané, vybavené ToiToi toaletami a v těsné blízkosti kempů budou umístěny sprchovací kamiony. U těchto kempů není možnost žádného parkování – bude umožněno jen krátké z...

text_pagination