DELAIN zřejmě končí, sestava se rozpadla!Klávesista skupiny DELAIN Martijn Westerholt oznámil rozpuštění kapely. Do budoucna plánuje „udržet DELAIN naživu“ tím, že si jej nechá v podobě projektu a bude nadále vydávat hudbu se speciálními hosty. Důvodem rozpadu byly neshody mezi muzikanty a údajná neochota kapelníka více koncertovat, až to půjde. Většina kapely také měla přejít do statusu session muzikantů, což odmítli. Budoucnost kapely je tak nejistá. Ve své známé podobě však oficiálně končí.


Prohlášení Charlotte Wessels: „Kapela Delain byal mým světem téměř 16 let, což je polovina mého života a celé mé kariéry. S těžkým srdcem tedy potvrzuji, že Delain bude pokračovat jen jako Martijnův sólový projekt, a moje zapojení do Delain zde končí. Vím, že teď asi máte otázky typu „proč“. Rozumím tomu a respektuji to. Jednoduše řečeno, je to smutný závěr naší, více než rok trvající snahy o hledání řešení problémů. Část mě má pocit, že vás všechny nechávám na holičkách. Byla bych ráda, abyste věděli, že toto rozhodnutí nebylo jednoduché a omlouvám se těm z vás, kteří měli velké naděje, že nás všechny znovu uvidí společně na pódiu. Až donedávna jsem si i já myslela, že to půjde.
Za posledních 15 let jsme vytvořili díla, do kterých jsme nalili svá srdce i duše. Projeli jsme svět, hráli na tolika pódiích a potkali tolik úžasných fanoušků. Opravdu moc si toho všeho vážím. Každé oko, které nás sledovalo, první řady a „high five“, každé objetí po show (pamatujete si ještě objetí?) Od dusné díry na začátku až po Wembleys, Wackens a Paradisos. Vzpomínky, které jsme, jako kapela, crew, fanoušci společně vytvořili, budou trvat věčně. Koneckonců jsou pro mě důležitější než spory, které jsme nedokázali překonat, takže to je to, na co bych se teď ráda soustředila.  
Takže kam se teď vydáme? Otto, Timo a Joey také opouštějí Delain, ale budou pokračovat v muzice s vlastními projekty. Určitě sledujte, co dělají. Nemůžu se dočkat, až uvidím a uslyším, jak vezmou svět útokem. Martijn bude s Delain pokračovat, a přestože může být zpočátku bolestivé vidět kapelu Delain, jejíž součástí již nejsem, přeji mu v této nové kapitole jen to nejlepší. Jako každý vztah, i naše tvůrčí partnerství občas vyžadovalo tvrdou práci, ale bylo také neuvěřitelně plodné a jsem vděčná za všechny věci, které jsme společně vytvořili. Nakonec doufám, že Delain zůstane pozitivní silou v životě každého člověka.
Pokud jde o mě, budu dál psát a dělat hudbu. Je to věc, která mi dává radost a smysl. Jsem nesmírně vděčná za svou úžasnou komunitu v Patreonu, což je něco, co mělo být vedlejším projektem Delain, ale nyní se stane primárním místem, kde budu dělat hudbu a dál tvořit.  
Tato platforma mi umožňuje pokračovat v tvorbě samostatně a jsem vděčná za všechny sponzory, kteří to umožňují. Jsem odhodlaná přinést vám své absolutní maximum a těším se na společné čarování s vámi se všemi.
Vítám budoucnost s otevřenou náručí a doufám, že vás na své cestě potkám. Nejnovější informace najdete na adrese http://charlottewessels.nl
S láskou, Charlotte“