DALRIADA, kapela METALFESTU 2022, vydala nové album i live album/DVD!Jaro už klepe na vrata, ale DALRIADA nám navozuje atmosféru podzimu…Jejich nízko položené kytary, tentokrát jen hrstka lidových nástrojů a více kytarové songy, to je jejich nové, 10. album „Őszelő“. Tato klíčová nahrávka 9 + 1 nových písní obsahuje všechny známé prvky této nejúžasnější maďarské folk metalové kapely. Od velkých sborů po epické bitevní písně s texty o maďarských legendách, mytologii a historii. A to důležité? Album už je venku! Album vyšlo i jako Digipak CD a Digipak 2 CD + DVD Limited Edition, čímž DALRIADA přichází i se svým dlouho očekávaným prvním živým DVD s názvem „Hazatérés - 15 év Dalriada“ (anglicky: Homecoming - 15 Years of Dalriada), které bylo nahráno v říjnu 2019 na jejich výroční show k 15. narozeninám.


Zpěvák a kytarista András Ficzek to komentuje: "Drazí přátelé, bratři a sestry! Jak všichni jistě víte, vydali jsme 10. album „Őszelő“. Nahrávání tohoto alba bylo největší profesionální a logistickou výzvou, jaké jsme kdy během naší kariéry čelili, a neustále jsme kvůli pandemii naráželi na překážky týkající se výroby i procesu jejího vydání; ale nahrávka je venku a je odměnou za všechny ty boje, pro nás a doufejme, že i pro vás. Za normálních okolností bychom teď už počítali dny do zahájení Őszelő Tour, naplánovali setlist a doladili podrobnosti ... Ale nic z toho se teď dít nemůže. Nic nemůže vykompenzovat zpožděná či zrušená osobní setkání s vámi, fanoušky a kouzlo společného zpěvu. Žádný online koncert nedokáže reprodukovat ten magický pocit vidět to, co cítíme na jevišti, a co čteme z vašich očí.  Právě teď nemůžeme hrát živě, nemůžeme vám osobně ukázat vše, co jsme vám tímto albem chtěli říct, ale je tu alespoň jedna věc, kterou můžeme společně udělat: být šťastní z příchodu naší nové desky, našeho nejmladšího a nejdražšího dítěte! Jsme neuvěřitelně vděční za všechny vaše interakce, komentáře, sdílení, lajky a jsme rádi, že si při poslechu tohoto alba přečteme vaše dojmy a pocity, které vás při poslechu budou provázet. Budeme vám nesmírně vděční, když nás podpoříte koupí a poslechem originálního CD, abyste nám pomohli pokračovat dále.“


Nové album můžete objednávat>>ZDE<<


Kapela DALRIADA patří na soupisku přesunutého festivalu METALFEST OPEN AIR 2022, a tak se na jejich skvělou show můžeme těšit ve dnech 2. – 5. 6. 2022 v překrásném areálu Lochotínského Amfiteátru v PLZNI.


Festivalové vstupenky můžete objednávat na těchto stránkách a v sítích Ticketportal, Ticketmaster, Ticketstream, Plzeňská Vstupenka, Metaltix a Festicket.